Objektif Haber

Pandemi tekne satışlarını arttırdı

Pandemi tekne satışlarını arttırdı
24 Mart 2021 - 13:47

Pandemi sürecinde tekne satışlarının arttığını dile getiren Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde tekne imalatı yapan Özcan Acar, artan talebi karşılamak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Burhaniye’de yaşayan 64 yaşındaki Özcan Acar yaklaşık 47 yıldır tekne imalatı yapıyor. Son zamanlarda tekne imalatının arttığını belirten Acar, kameralı fiber teknelere olan rağbetinde arttığını söyledi. Teknelere olan artan talebi karşılamakta zorlandıklarını ifade eden Acar, tekneleri büyüklüğüne göre 65-70 bin ile 350 bin lira arasında sattığını dile getirdi.

Avrupa’ya oranla tekneleri daha ucuza mal ettiklerini anlatan Acar, “Pandemi başladıktan sonra insanlar denizde tatil yapmak ve stres atmak için teknelere merak sardı. İddialı bir şekilde bunları satın almaya başladılar. Bizde kendimizi geliştirerek tamamı polyesterden halk tipi tekneler yapmaya başladık. Bu işe oldukça iddialı bir şekilde girdik. Son derece başarılı tekneler çıkarmaya başladık.” dedi.

Geçtiğimiz dönemlerde yılda 8-10 tekne siparişi olurken, pandemi döneminde bu rakamın 30’u geçtiğini de dile getiren Acar, “Son yıllarda Avrupa’dan tekne getireceğimize kendimiz çok daha ucuza tekneler yapmayı başardık. Bunun için çok mutluyum. Biz burada 6-7 kişi istihdam ediyoruz. Ekibi daha da artırmak istiyoruz. Ancak eleman bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Zamanla yarışarak bu tekneleri yapıyoruz. Teknelerimiz herkese hitap edebilsin diye 3-4 ayrı kategoride plânlıyoruz. 65-70 bin liradan 350 bin liraya kadar teknelerimiz mevcut. Deniz hayattır diyorum. Deniz, herkesin stresini alan ve hastalıkları gideren bir ilaçtır.” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.