Objektif Haber

Edremitliler Ankara uçuşlarını geri istiyor

Edremitliler Ankara uçuşlarını geri istiyor
23 Mart 2021 - 17:15

Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan yapılan Ankara uçuşlarına bir süredir ara verilmişti. Ara verilen Ankara uçuşlarının yeniden başlanması isteniyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Koca Seyit Havalimanı’ndan daha önce Ankara ve İstanbul’a yapılan düzenli seferlerden Ankara uçuşları bir süre önce kaldırılmıştı. Konuyla ilgili olarak Edremit Kent Konseyi Genel Sekreteri Tayfun Canlı, yaptığı açıklamalarda uçuşların başlamasının bölge ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını dile getirirken, doğrudan Ankara seferlerinin başlatılması çağrısında bulundu.

Kocaseyit Havalimanı’ndan İstanbul seferleri devam ederken Başkent Ankara’ya olan uçuşlara bir süredir ara verilmiş olduğunu belirten Genel Sekreter Canlı, “Turizm sektöründe ki haraketlilik açısından ilçemizde doğrudan uçak seferlerinin olması önem arz etmektedir. Pandemi sonrası normalleşme ile birlikte turizmin önemli dinamiklerinden olan Edremit Körfezi’nden başkent Ankara’ya doğrudan uçuşların başlaması ekonomik anlamda bölgeye önemli artı değerler katacaktır.” diye konuştu. Edremit ilçesindeki turizm tesislerinin ve turizm işletmelerinin Ankara uçuşlarını beklediklerini de belirten Canlı, “Edremit Körfezi’nden daha önce yapılan Ankara ve İstanbul uçuşlarında ki talepler bugün yeniden Ankara uçuşlarının başlaması için önemli göstergelerden olacaktır. Başta hava yolu işletmelerimiz olmak üzere yetkililerden Edremit’ten Başkent Ankara’ya yeniden doğrudan uçuşların başlaması için yardım ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.