Objektif Haber

Kırsal mahalledeki kadınlara iş ve servis imkanı

Kırsal mahalledeki kadınlara iş ve servis imkanı
15 Mart 2021 - 16:25

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Adin Otomotiv, kırsal mahallelerdeki kadınlara istihdam yaratıyor. İŞKUR üzerinden 50 yaşına kadar kadın işçi alımı yapacak firma ayrıca servis imkanı da sunacak.

Koltuk karkası ve koltuk kılıfı üretim alanında Türkiye’nin en büyük firmalarından olan Adin Otomotiv, kırsal mahallede yaşayan kadınları üretime katmak için seferberlik başlattı. Bandırma’nın kırsal mahallerine öncelik veren firma, 50 yaşına kadar kadın işçi alacak. İŞKUR üzerinden alım yapacak Adin Otomotiv, kırsal mahallede yaşayıp üretime katılmak isteyen kadınlar için dört ulaşım hattı belirledi. Servisler, kadınları mahallerinden alacak ve mesai bitiminde tekrar bırakacak.

“BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK”

Bandırma İŞKUR Müdürü Emrullah Narin ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metehan Yılgör, belirlenen hatlar kapsamındaki 18 kırsal mahalle muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelerek, kadınların istihdamı ve işçi alımları hakkında bilgilendirme yaptı. Yapılan servis planlamasında 1 numaralı hat Doğruca, Bereketli, Külefli, Çepni, Orhaniye, Çarık Köy, Bezirci, Edincik, 2 numaralı hat Yeşil Çomlu, Kirazlı, Doğa, Aksakal, 3 numaralı hat Akçapınar, Eski Ziraatli, Yeni Ziraatli, Dedeobası, 4 numaralı hat ise Ömerli, Erikli. Belirlenen hat güzergahında yaşayıp, istihdama katılmak isteyenlerin Bandırma İŞKUR Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikada Renault Clio ön koltuk kılıfları, Nissan Micra komple koltuk kılıfları ve Ford Transit – Connect başlık kılıflarını üretiliyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.