Objektif Haber

Ekonomi reform paketi açıklandı

Ekonomi reform paketi açıklandı
12 Mart 2021 - 17:44

Ekonomi Reform Paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hedeflerinin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyüme olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçerek Türkiye’yi kırılgan, siyasi iklimden kurtardıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgına rağmen 2020 yılında yüzde 1,8 büyüme gösterildiğini dile getirdi.

Mali disiplinin temel öncelikleri olduğundan ve risklere karşı Kamu Maliyesi yapısı oluşturacaklarından bahseden Erdoğan, kamuda taşıt alımı ve kiralanması gibi uygulamalara sınırlamalarında geleceğini belirtti.

ESNAFI GELİR VERGİSİNDEN MUAF TUTUYORUZ

Salgınla mücadele döneminde ekonomik olarak büyük sıkıntılar içine giren esnaflar hakkında da açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Esnaf kardeşlerimize güzel bir müjde vermek istiyorum: 850 bin esnafı gelir vergisinden muaf tutuyoruz.” dedi. Konuşmasına Dijital Vergi Asistanı Sistemini devreye sokacaklarını söyleyerek devam eden Erdoğan, çifte vergilendirmeyi önleme aşamalarını revize ettiklerini dile getirdi.

Hedeflerinin arasında tek haneli düşük enflasyon oranına ulaşmanın da olduğunu ekleyen Erdoğan, katılım Finans sektörünün tek çatı altında toplanacağını ekleyerek, “Cari açıkla mücadelede 3 temel politikayı takip ediyoruz. İlk olarak yapısal cari açığa odaklanıyoruz.” dedi. İstihdam oluşturan firmaların bankalardan düşük finansman maliyetiyle kredi kullanabileceklerini de vurgulayan Erdoğan, Kamu – Özel İşbirliği Kanunu çıkarılacağını ve 18 yaş altı çocukların BES’e dahil edilebileceğinden bahsetti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.