Objektif Haber

“Esnaf lebaleb batıyor”

“Esnaf lebaleb batıyor”
04 Mart 2021 - 8:13

“CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Balıkesir’de esnafımız lebaleb batıyor. İktidar esnafın çığlığına kulağını tıkamış durumda. İnsanlarımız virüsten değil açlıktan ölme noktasına geldi.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, memleketi Gönen’de Kahveciler Odası, Hırdavatçılar Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Gönen esnafını da gezen ve dertlerini dinleyen Ahmet Akın, Balıkesir’in “çok riskli iller” arasında yer alması ile kısıtlama ve yasakların devam etmesinin sonuçlarından esnafın, işsizlerin, çiftçinin ve vatandaşların mağdur edilmemesi için tüm önlemlerin iktidar tarafından alınması gerektiğini söyledi.

“DÜKKANLAR KAPALI, AK PARTİ KONGRELERİ DEVAM EDİYOR”

“Riski yaratan virüs kadar, kapalı esnaf dükkanının 200 metre ötesinde lebaleb kongrelerini yapan iktidar da risklidir” diyen Akın, Balıkesir’in kırmızı bölgede olmasının aylardır kapalı olan esnafı daha da zora soktuğuna dikkat çekti. Balıkesir’de esnafın lebaleb battığına vurgu yapan Akın, “İktidar esnafın çığlığına kulağını tıkamış durumda. İnsanlarımız virüsten değil açlıktan ölme noktasına geldi. Kahveciler, kafeler, çay ocakları, çay bahçeleri, halı saha işletmecileri, internet kafeler aylardır kapalı. Burada çalışan insanlarımız evlerine ekmek götüremiyor” diye konuştu.

“ESNAF DEVLETİN SICAK ELİNİ HİSSETMEK İSTİYOR”

Esnafın bu kötü günlerde devletin sıcak elini hissetmek ve güven içinde bu salgının biteceği güne kadar ayakta kalmak istediğini anlatan Akın, “Asgari ücret seviyesinde nakit desteği istiyorlar. Banka ve kredi borçlarının ertelenmesini istiyorlar. Elektrik, su, doğalgaz faturalarının ertelenmesini istiyorlar. Esnafın tüm taleplerini karşılamak mümkün. Bu bir siyasi tercih meselesi. İktidar esnafın, çiftçinin, sanayicinin, vatandaşın yanında durmayı tercih etmiyor. Varsa yoksa yandaşı koruyup kollamayı tercih ediyor ” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, iktidara seslenerek pandemide enerji desteklemesi için acil uygulanması gereken önerilerini de bir kez daha hatırlattı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.