Objektif Haber

Bandırmalı esnafa 72 milyon liralık kredi desteği

Bandırmalı esnafa 72 milyon liralık kredi desteği
26 Şubat 2021 - 18:41

Bandırma Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi, Bandırmalı esnafa 72 milyon lira kredi desteği sağladı.  

Pandemi döneminde, bin 400 üyesi bulunan Bandırma Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi üyelerine 72 milyon lira kredi desteği sağladı. Zor durumda olan esnafın her zaman yanında olduklarını ifade eden Bandırma Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, 225 bin liraya kadar kredi desteği sağladıklarını söyledi.

“ZORLU SÜREÇTE HERKES BİRBİRİNE DESTEK OLDU”

Pandemi döneminde kooperatif olarak 72 milyon lira kredi dağıttıklarına dikkat çeken Başkan Güler, devletin bu süreçte elinden geldiğince esnafa destek olduğunu dile getirdi. Kullanılan kredilerin amacına uygun kullanıldığında yeterli olacağına inandığının altını çizen Başkan Güler, “Burada herkes ihtiyacı olduğu kadar kredi kullanıyor. Zorlu süreçte herkes birbirine destek oluyor bizde esnafımızla sürekli iletişim halindeyiz” diye konuştu.

“BANDIRMA ESNAFI ÇALIŞMAYA HAZIRIM DİYOR”

Bandırma esnafının öncelikli beklentisinin dükkanlarını açmak olduğunu kaydeden Başkan Güler, bütün esnafın büyük mağduriyet yaşadığını söyledi. Özellikle lokanta, kahve ve restoran işleten esnafın yaşam koşullarının ağırlaştığını ifade eden Başkan Güler, “Bu meslek gruplarına ayrıca destek çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Büyük bir yıkım yaşadılar. Bir ayda, beş ayda düzelecek bir durum değil. Toparlanabilmeleri için uzun bir süreç lazım. Bunca zorluğa rağmen Bandırma esnafı ben çalışmaya hazırım diyor” dedi.

“ESNAF GÜNÜ KURTARMA DERDİNDE”

Esnafın kredi ödemelerinde günü kurtarma derdinde olduğunu belirten Başkan Güler, taksitlendirme ve ertelemelerin kar ve zararlarını esnafa anlatmak amacıyla bilgilendirme metni yolladıklarını söyledi. Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesi gereken Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Genel Kurulu’nun pandemi nedeniyle ertelendiğinin önemle altını çizen Güler, “Ne zaman olacağı konusu daha netleşmedi ama biz her an olacak gibi genel kurula hazırız” şeklinde konuştu.  

Haber: Duygu ARIKKAN

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.