Objektif Haber

“Çiftçi üretemiyor, esnaf dükkan kapatıyor”

“Çiftçi üretemiyor, esnaf dükkan kapatıyor”
12 Şubat 2021 - 14:35

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, çiftçinin üretmek istediğini ama üretemediğini, esnafın ise masraflarını karşılayamadığı için dükkanını açamadığı söyledi.

Balıkesir ve ilçelerinde bir dizi ziyarette bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, AK Parti iktidarının tarım ve ekonomi politikalarını eleştirdi.  Çiftçinin ve esnafın giderek artan ve çözüm bekleyen sorunları bulunduğuna dikkat çeken CHP’li Akın, 19 yıllık AK Parti iktidarında beş Balıkesir büyüklüğünde alanda ekim yapılamaz olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin her alanda üretmesi gerektiğini ifade eden Akın, “Çiftçi tarlasını satıyor, hayvancılıkla uğraşanlar hayvanlarını kesiyor. Neden? Kazanamıyor. Bırakın kazanmayı zarar ediyor. İcra memurları kapısına dayanmış durumda. Esnaf kan ağlıyor. Elektrik faturasını ödeyemiyor. Dükkanı kapalı ama fatura üstüne fatura geliyor” diye konuştu.

“ÜLKEMİZE HUZURU VE BEREKETİ GETİRECEĞİZ”

CHP’nin iktidar olduğu hemen uygulamaya koyacakları yedi maddeden ikisinin esnaf ve çiftçilerle ilgili olduğunu kaydeden Akın, “Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden çektikleri kredilerin faizleri sıfırlanacak. Esnafın pandemi döneminde aldığı kredilerin faizleri silinecek, anapara takside bağlanacak. Ülkemize huzuru getireceğiz, bereketi getireceğiz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.