Objektif Haber

Bandırmalı çiçekçilerden, 14 Şubat’ta evlere servis

Bandırmalı çiçekçilerden, 14 Şubat’ta evlere servis
12 Şubat 2021 - 11:46

Bandırmalı çiçekçiler, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün sokağa çıkma yasağına denk gelmesi nedeniyle evlere servis yapacak.   

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken hazırlıklarını sürdüren Bandırmalı çiçekçiler sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle endişeli. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle evlere servisin serbest bırakılması bir nebzede olsa esnafı mutlu etti. Genelgeye göre Sevgililer Günü’nü de kapsayan 12-13-14 Şubat tarihlerinde çiçek satışı yapan iş yerleri, 12 Şubat 20.00-00.00 arasında evlere servis, 13-14 Şubat 10.00-17.00 arasında iş yerinden ve evlere servis, 17.00-00.00 arasında ise sadece evlere servis şeklinde hizmet verebilecek.

“BAKANLIĞIN KARARINI MEMNUNİYETLE KARŞILADIK”

14 Şubat Sevgililer Günü’nün pandemi nedeniyle iş yoğunluğunun azaldığı günlerde adeta bir umut olduğunu belirten Çiçekçi Dilek Yılmaz, “Pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı İçişleri Bakanlığı’nın bu konudaki kararını memnuniyetle karşıladık. 14 Şubat’ta saat 10’dan 17’ye kadar vatandaşlar bizlerden gelip çiçek alabilecekler. Saat 17’den sonra da biz adreslere siparişleri ulaştıracağız.” dedi.

“EN ÇOK KIRMIZI GÜL TERCİH EDİLİYOR”

14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgililerin birbirlerine çiçek alırken en çok kırmızı gülü tercih ettiğini ifade eden Dilek Yılmaz, “Sevgililer Günü’nde genelde sevgililer gül tercih ediyor. Gülden sonra en çok tercih edilen çiçeğimiz ise orkide. Teraryum ve papatya talep eden müşterilerimiz de oluyor. Tabi ki en çok tercih edilen çiçeğimiz olan gül bu yıl 10 ile 50 TL arasında fiyatlara satılacak. Pandemi nedeniyle piyasaların durgunluğunu da göz önünde bulundurduğumuzda geçen yıla göre çok fazla bir fiyat farkı yok” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.