Objektif Haber

“Ekonomi değerlendirme toplantımız verimli geçti”

“Ekonomi değerlendirme toplantımız verimli geçti”
27 Ocak 2021 - 18:38

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu(TÜGİK) Genel Başkan Yardımcısı Bandırmalı İş İnsanı İsmail Çoban, Vahdettin Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları toplantının çok verimli geçtiğini söyledi.

TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Bandırmalı İş İnsanı İsmail Çoban, geçtiğimiz günlerde TÜGİK Yönetim Kurulu’yla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldikleri toplantıyı değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erkan Güral Başkanlığındaki TÜGİK Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Konseyi Üyelerini, İstanbul Vahdettin Köşkünde kabul ettiğini belirten İş İnsanı Çoban görüşmede, 500 civarında sektör ve mesleği temsilen 30 kişinin görüşmeye katıldığını söyledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞEKKÜRÜ BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfü Elvan ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı toplantının çok verimli geçtiğini belirten Çoban, pandemi süreci ve buna bağlı olarak güncel ekonomik gelişmelerin detaylarıyla ele alındığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle kur istikrarı ve yatırımlar için düşük faizli kredi söylemlerinin önemli olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün partisinin Meclis’deki grup toplantısının ardından TÜGİK için söylediği “Şu kritik dönemde hükümetimize ve ekonomimize verdikleri samimi destek için TÜGİK’e teşekkür ediyorum” sözlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

“PEŞ PEŞE AÇIKLANAN EKONOMİK TEDBİRLER ÖNEMLİ”

Toplantının ardından peş peşe açıklanan ekonomik tedbirlerin önemli olduğunu dile getiren Çoban, “Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj, KDV ve Muhtasar beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi. Ayrıca Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak – 30 Haziran 2021 tarihli ödemelerinin 6 ay ertelenmesi olumlu gelişmeler” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.