Objektif Haber

Volswagen Bandırma’yımı Tercih Edecek ?

Volswagen Bandırma’yımı Tercih Edecek ?
22 Ağustos 2019 - 13:55

Geçtiğimiz günlerde sıkça söz edilen Dünya’da marka haline gelmiş bir otomobil devi olan Volswagen Türkiye’ye 1,3 milyar avroluk yatırım yapacağını açıklamıştı. Ülke ekonomisi ve istihdam için yararlı olacak bu yatırım hakkında Bandırma Belediye meclis üyesi Eren Ülkü konu ile alakalı şu demeçlerde bulundu.

1,3 milyar avroluk yatırım için Türkiye’yi tercih eden otomotiv devi Volswagen’in ülkemizin yatırım için en kıymetli yerlerinden olan, gelişime açık, imkanları bol olan kentimizi seçmesi ve hem ülkemize hem de Bandırma’ya bu önemli yatırımın kazandırılması için el birliğiyle çalışmamız gerekiyor.

Sakarya, Aydın, Manisa gibi önemli sanayi şehirlerimiz yatırımın kendilerine yapılması için gerekli ilişkileri sürdürmekte ve oldukça önemli yol almaktadırlar. Şüphe yok ki yatırım hangi şehrimize yapılırsa yapılsın ülke ekonimisine büyük katkı sağlayacaktır.

Ancak stratejik konumu ve avantajları göz önüne aldığımızda Bandırma tüm aday kentler arasında ilk sıradadır. Bu durumu avantaja çevirmek bizim elimizde. Başta Balıkesir Milletvekillerimiz gerekli girişimleri hızlandırmalıdır, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de konuya öncelik vererek gerekli girişimleri hızlandırmalı ve şehrimizi ön plana çıkaracak adımlar atmalıdır. Büyükşehir Belediyesi israf ve savurganlıkla oluşan kat trilyonluk borcunu ancak bu gibi yatırımları çekerek, üreterek kapatabilir. Suya zam yapmak, lunapark arazisini satmak bu borca çare değildir diye ekledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.